دکوراسیون شیک با رنگ آبی

دکوراسیون شیک با رنگ آبی

حتما خبر دارید که موسسه پنتون رنگ سال 2020 میلادی (1399 شمسی) را رنگ آبی کلاسیک معرفی کرد. آبی کلاسیک رنگی آرامش بخش است که تاریخ انقضا ندارد و از آسمان شب الهام گرفته  شده است. همانند دیگر فام‌های آبی، آبی کلاسیک نیز برای ایجاد فضای آرام و دنج بسیار کارآمد است. همانند مشکی، آبی کلاسیک نیز برای هر چیزی مناسب است چرا که محدود به زمان و سبک خاصی نیست. در این مطلب قصد داریم تا ایده‌هایی برای طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک را که پیشنهاد متخصصین فن است برای علاقمندان به این حوزه مطرح کنیم.

دکوراسیون شیک با رنگ آبی زیبا

آبی کلاسیک که در بین ما ایرانیان به آبی درباری نیز شناخته می‌شود رنگی بسیار باشکوه و متین است. این رنگ به محیط حال و هوای امروزی و مجلل می‌بخشد. نسبتا تیره و  کاملا چشمگیر است. اما در استفاده از آن باید اعتدال را رعایت کرد. شاید لازم باشد در جایی فقط طرحی به رنگ آبی کلاسیک به دیوار اضافه کرد. در جای دیگر شاید فقط لوازم و وسایلی به رنگ آبی کلاسیک کفایت کند. بهتر است در یک اتاق، زیاد از حد از این رنگ استفاده نکنید. مقدار کم و به جای آن جلوه زیباتری دارد و فضای اتاق را شلوغ و خفه نمی‌کند.

 

توازن ایجاد کنید

برای ایجاد توازن، اول تصمیم بگیرید که می‌خواهید رنگ آبی کلاسیک در دکوراسیون منزل شما تا چه حدی به چشم بیاید. می‌خواهید آبی کلاسیک رنگ غالب باشد، پس مبلمان خانه یا رنگ دیوارها را به این رنگ انتخاب کنید. می‌خواهید تاکید کمتری روی رنگ آبی کلاسیک داشته باشید و فقط رنگ مایه‌ای از آن به کار ببرید، پس وسایلی مثل قاب عکس‌ها و تابلوها، گلدان یا گل‌های مصنوعی، یا کوسن‌ها را به رنگ آبی کلاسیک انتخاب کنید.

آبی رنگ آرامش است، بنابراین برای اتاق خواب رنگ مناسبی است. در اتاق نشیمن حس راحتی و دنج بودن را القا می‌کند. از طرف دیگر، آبی کلاسیک رنگی مجلل و شیک است، پس برای سالن پذیرایی نیز جلوه فوق العاده ای ایجاد می‌کند.

دکوراسیون شیک با رنگ آبی و رنگ های مختلف

اگر یک دیوار از دیوارهای اتاق را به رنگ آبی کلاسیک مزین کنید نتیجه بهتری را شاهد خواهید بود. در عین حال، اگر می‌خواهید لوازم و وسایل آبی کلاسیک داشته باشید، فقط یک یا دو فقره کافی نیست. سعی کنید چند تکه از وسایل اتاق را به این رنگ انتخاب کنید و طوری بچینید تا یک زنجیره بصری چشم نواز ایجاد کنید.

 

در این مطلب ایده هایی برای طراحی دکوراسیون با رنگ آبی کلاسیک، رنگ سال 2020 میلادی (1399 شمسی) را مطرح کردیم. آبی کلاسیک رنگی زیبا و چشم نواز است که محدود به زمان خاصی نیست و می تواند برای مدت طولانی منزل و محل کار شما را مزین کند.