آموزش نحوه نصب کاغذ دیواری سه بعدی | پوستر دیواری

 

نحوه نصب کاغذ دیواری سه بعدی | کاغذ دیواری سفارشی

در این ویدئو به صورت کامل و رایگان نحوه نصب پوستر دیواری سه بعدی | کاغذ دیواری سفارشی آموزش داده شده است.

اگر حتی خودتان نمی خواهید عملیات نصب را انجام دهید، می توانید با دیدن این ویدئو و معرفی آن به نصاب کاغذ دیواری خود، کیفیت نصب را بالا ببرید.

برای دیدن ویدئو می بایست نرم افزار VP N خود را خاموش کنید.

گام به گام در نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی (این آموزش بیشتر برای نصابان مفید خواهد بود).

گام به گام در توضیح مراحل نصب پوستر دیواری را می توانید در همین صفحه بیابید و اگر در پایان سوالی دارید حتما با هر یک از روشهای اعلام شده در صفحه تماس با ما، در ارتباط باشید. همکاران ما با کمال میل شما را راهنمایی خواهند کرد.

استفاده ار مطالب این وبسایت بدون ذکر منبع ممنوع می باشد

لطفا جهت افزایش عمر پوستر دیواری توجه داشته باشید که:

پوســـترهای دیـــواری دارای یک لایه چـاپی مقاوم در برابر آب و اشعه UV می باشـند، اما به دلیل نازکی این لایه، در بـرابر سـایش مقــاوم نیستند و جهـت حفـظ و نگــهداری به مراقــبت بیشــتری نیاز دارند کـه می توان با مطالعـه شـرایط منـدرج در این دفــترچه طول عمرشان را افزایش داد.

اگر کارفرما هستید آگاه باشید این راهنما حتما باید توسط نصاب مطالعه گردد و اعلام کند که به نصب کاغذ با همپوشانی (Overlap) آشنایی دارد چرا که نصب اشتباه آن موجب خسارت شما می گردد. ابتدا دیوار مورد نظر را بررسی کنید و اگر نیاز به زیر سازی، بتونه و یا سنباده زنی دارد، سطح آن را آماده و در نهایت کاملا صاف و یکنواخت کنید. ابتدا سطح زیر کار بسته به نوع آن باید با پرایمر پوشش شود. دیوارهای گچی و یا Drywall باید دو تا سه دست پرایمر زده شوند. عرض قسمت اول را اندازه گیری کرده و به اندازه یک سانتی متر کوچکتر از آن تراز لیزری خود را بر روی دیوار بیاندازید. همانطور که می دانیم ابعاد پوستر دیواری از ابعاد دیوار، کمی بزرگتر در عرض و ارتفاع تولید می گردد که ناترازیها و ناشاقولیهای دیوار را بپوشاند.

نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی
نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی

مطابق نقشه ارسال شده، به ترتیب لَت ها (قواره ها) را بر روی زمین بچینید و آنها را قبل از نصب ازهر جهت بررسی کنید چرا که بعد از نصب مرجوعی پذیرفته نمی گردد. سپس آنها را به پشت برگردانید که بتوان به ترتیب پشت آنها را چسب زده و نصب کرد. نکته مهم: هر لَت (قواره) بعد از چسب زدن می بایست چند دقیقه کوتاه صبر کنید و بعد به دیوار چسبانده شود. برای نصب پوستر می بایست هم از چسب پودری و هم از چسب خمیری استفاده گردد. چسب پودری برای کل کار و چسب خمیری در محل درزها مورد استفاده قرار می گیرد. چسب های مورد تایید لادیزدکور، برند PUFAS آلمان که چسب خمیری آن با نام BW شناخته می شود می باشد.

خط قرمز سمت راست هر لت (قواره) همان خطی است که باید با تراز لیزر هماهنگ باشد که کل کار به صورت تراز نصب گردد. این خط دقیقاً باید بر خط تراز لیزری که روی دیوار آمده است منطبق باشد. برای دقت بالاتر، این عمل می بایست در لَت های دیگر نیز تکرار گردد. دقت شود این خط جهت تراز کردن است و خط همپوشانی (Overlap) نیست. محل همپوشانی در زیر قواره ها علامت گذاری شده است.

نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی

لبه سمت چپ لَت دوم باید بر روی لَت اول چسبانده شود و تا علامت همپوشانی جلوتر رود. این علامت با لبه کاغذ 2 سانتی متر فاصله دارد (یعنی در قسمت همپوشانی یا همان overlap، کاغذ سمت راست 2 سانتی متر بر روی کاغذ سمت چپ قرار می گیرد) و به همین ترتیب برای لَت های بعدی این عمل تکرار می شود.

نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی
نصب پوستر دیواری و کاغذ دیواری سه بعدی

با دقت به شکل نگاه کنید: بعد از نصب هر لَت، می بایست درست از وسط همپوشانی (یعنی وسط آن 2 سانتی متر که در تصویر با خط چین نشان داده شده است) توسط یک تیغ بسیار تیز با خط کش فلزی برش داده شود.

بعد از برش، لایه بریده شده رویی را برداشته و برای درآوردن لایه بریده شده زیرین، لبه کاغذ را بلند کرده و لایه زیرین را خارج کنید. سپس با قلم مو محل درز را بر روی دیوار به چسب خمیری آغشته کنید و لبه ها را با دست در کنار هم تنظیم کنید.

تذکر مهم1: کاردک پلاستیکی که برای نصب استفاده می گردد، حتما باید بدون هیچگونه برآمدگی، صاف و یکدست باشد که باعث خط و خش بر روی کاغذ نگردد. همچنین کاردک را نباید خیلی محکم بر روی کاغذ و به خصوص درزها بکشید.

تذکر مهم2: اگر قبل از بریدن همپوشانی (overlap) بر روی این قسمت که کمی برجسته هم می باشد کاردک بکشید باعث ایجاد رنگرفتگی در محل برآمدگی خواهید شد. کاردک کشیدن را به بعد از برش همپوشانی (overlap) موکول کنید.

تذکر مهم3: در خصوص کاغذهای Non-wowen نانوون، حتما باید تیغ شما خیلی تیز باشد و در طول کار تیغ خود را با شکستن سر آن تیز کنید. این کاغذها به دلیل مقاوم بودن در برابر پارگی و له شدن، مقاوم هستند و نیاز به برش با تیغ بسیار تیز دارند.

به همین ترتیب تمام لت ها (قواره ها) را تا انتها نصب کنید. این دستورالعمل برای نصابانی است که سابقه نصب را دارند. اگر برای اولین بار می خواهید پوستر را نصب کنید می بایست آموزش دیده باشید.

مرور محصولات

آخرین مطالب